امنیت برای اپراتور لیفتراک

نحوه ی استفاده ی صحیح از لیفتراک ها + ویدئو

امنیت برای اپراتور لیفتراک بسیار مهم می باشد. لیفتراک های متفاوت زیادی وجود دارد اما چک کردن آنها از یک روند خاص پیروی می کند. در اینجا چندین راهکار وجود دارد که به شما کمک می کند تا در شرایطی مناسب از آن استفاده کنید و بدون هیچ خطر بالقوه ای با امنیت کامل از آن استفاده کنید.

نحوه ی استفاده ی درست از لیفتراک ها

۱) به تجهیزات ایمنی نگاه کنید: این قطعات برای همه استاندارد است و تمام لیفتراک ها از آن پیروی می کنند.
کمربند ایمنی: لیفتراکها دارای یک کمربند ایمنی است که نیم تنه ی اپراتور لیفتراک را بگیرد. انواع دیگر کمربند معمولا استاندارد نمی باشد.
آلارم عقب زدن: این بخش به اپراتور لیفتراک که در حال کار کردن با تجهیزات آن است هشدار می دهد که در حال عقب زدن ماشین می باشد.
کپسول آتش نشانی: باید از نوع ABC باشد، حداقل ۱۰ پوند وزن باشد با شارژ کامل و در محلی قابل دسترس قرار بگیرد.
آینه: آینه در قسمتی قرار می گیرد که از جایگاه صندلی اپراتور بتواند قسمت های پشت ماشین را کامل مشاهده کرد.
چارت حمل بار و زاویه نشانی بر روی هر شاخک تا مطمئن شوید که شاخک ها، تجهیزات اصل هستند و می توان برای وظایف سنگین از آنها استفاده کرد.
ترمز دستی، چراغ های راهنما، چراغ ها و سطح شیب نشانگر در صورتی که برای استفاده مناسب باشند.

۲) خنک کننده، روغن موتور، مایع انتقالی برای اجرا: عدم کار کردن هر یک از این موارد می تواند لیفتراک را در موقعیت پر مخاطره ای قرار دهد.

۳) هر گونه نشت روغن در اطراف لیفتراک را کنترل کنید: این مورد شامل بالا بری سیلندرها، توپی چرخ، اتصالات هیدرولیک و سوپاپ می شود.

۴) کنترل کردن لوله های هیدرولیک: لوله ها را برای هر گونه نشت کنترل کنید. هر گونه شکست در سیم های تقویت کننده و یا اتصالات فولادی علامتی از یک فاجعه ی در حال وقوع است.

۵) اگر دستگاه مجهز است به زنجیرهای بالابر و غلطک های آن نگاه کنید: اتصالات آسیب دیده در زنجیر های بالابر می تواند پاره شود و بار را بیندازد. غلطک های فرسوده و خارج از دور در بالابرهای تلسکوپی می تواند بار را پرتاب کند.

۶) تایرهای لیفتراک را در موارد مهم کنترل کنید: مطمئن شوید که آنها بهتر از حد استاندارد خود هستند و هیچ گونه مشکلی در اطراف آنها و یا بر روی آج های انها وجود ندارد. ترکیدن ناگهانی می تواند باعث واژگونی لیفتراک شود و باعث آسیب دیدن اپراتور یا از دست دادن جان اپراتور شود.

۷) کنترل کنید که ترمز درست کار کند. اگر شما در حال حمل کردن جسمی سنگین باشید و نتوانید آن را متوقف کنید ممکن است به افراد دیگر آسیب برسانید.

۸) جایگاه اپراتور را تمیز نگه دارید: زباله ها ممکن است کنترل دستگاه را به وسیله ی چسبیدن و یا جلوگیری از دسترسی آسان به آن با مشکل رو به رو کنند.

۹) به مکانی که قصد دارید لیفتراک را در آن استفاده کنید نگاه کنید و این سوال ها را با خود بپرسید: آیا محیط کف برای کار تجهیزات مناسب است؟ آیا سطح زمین به اندازه ی کافی برای استفاده ی ایمن از این دستگاه مناسب است؟ آیا هیچ گونه مانعی در مسیر وجود دارد که عملکرد لاستیک ها را با مشکل مواجه کند؟

منبع: سایت صنعت

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *